Gezi elçiniz

gezi elçiniz yine bir gun gezerken
“Not all who wander are lost”..Tamam belki her gezgin yolunu yitirmemiştir ama bazıları kesin yitirmiş…

Elçin Kısacık nam-ı diğer “gezielciniz” , ah keşke gitmeden bilseydim diyeceğiniz tecrübe edilmiş gezi notları, şehir rehberleri, yeme-içme durakları, seyahat haberleri ve gezginlere tavsiyeleri gerekli bilgilerle birlikte esprili bir dille yazar. En ucuz ya da en lüks değil, gezilen yeri gerçekten tecrübe etmek için ne gerekiyorsa onu yapmak tadında gezme stili vardır.

O yüzden bir gün 5 yıldızlı otelde ertesi gün sırt çantasıyla otobüste görürseniz bilin ki gezi elciniz için bu normaldir 🙂 Seyahatin öncesinde ve sonrasında çok araştırır, 7/24 pozitif enerji saçası vardır bir de ayakkabılara zaafı.

Seyahat ile ilgili toplama kitaplarda ve çeşitli bloglarda konuk yazarlık yaptığı gibi Türkiye Gezginler Kulubü Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisi gezi elçiniz olmadığı zamanlarda IT danışmanlığı yapar.

10 yıl yaşadığı pek sevgili İstanbul’undan 2016’da ayrılarak Münih’e taşınmıştır. Ama etkinlik, sunum ve söyleşileri de hem Münih hem İstanbul’da devam etmektedir.  Her sene aralarında Ara Güler, Coşkun Aral, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Orhan Kural, Nasuh Mahruki  gibi fotoğraf sanatçılarının da olduğu çeşitli fotoğraf sergilerinde yer aldığı gibi toplama yol hikayelerinden oluşan 88 yazarın katkılarıyla derlenen `Unutulmaz Gezi Anıları` kitabına da katkıda bulunmuştur. Zaman zaman radyo programlarına konuk olmuşluğu da vardır.

Çok gezdiği için  Senin ne kadar iznin var yaa her hafta bir yerdesin , Hayat sana güzel, Zenginsin galiba, bu kadar gezecek parayı nereden buluyorsun sorularını sık sık duyar. Halbuki her gezginin bildiği üzere işin aslı seyahate hayatınızda öncelik vermektir. Yoksa zaman ve para asla seyahate engel olmaz.

Velhasıl gezmek hobisidir, gezeni, gezmek isteyeni, gezdireni, daha seyahati bitmeden bir sonraki seyahatini hayal edeni pek bir sever.

Misafir olduğu bloglar;

Jolly Tur Blog  : Türkiye’nin en bilinen seyahat şirketlerinden Jolly Tur’un seyahat bloğu

Gezimanya  : Türkiye’nin en büyük seyahat portallerinden

Gezi.com  : Hem Ingilizce hem Türkçe bir seyahat portali

Sosyal medyada Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden de günlük paylaşımları takip edebilirsiniz.

Merak ettiğiniz sorular, etkinlik organizasyon ve iletişim için:

elcin@gezielciniz.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*