Özür özür özür özür …

Özür dilerim! Tahminimden çok daha uzun sürdü `yerleşme` işleri ve yeni yazı koyma planlarım baya yalan oldu. Ama aradaki farkı kapatacağım söz!

`Yerleşme` derken ne diyor bu kız diyenlere, ben tası tarağı toplayıp `Münih`e yerleştim!  Daha doğrusu Münih’ten bir iş teklifi geldi, aa ne güzel hem Avrupa’da yaşarım hem de her hafta sonu bir yere giderim, olur mu olur valla derken bir baktım olmuş! Tabii eminim bu süreçle ilgili çok soru gelecek, Avrupa’da nasıl iş bulunur, Avrupa’da maaşlar nasıl, çalışma vizesi nasıl alınıyor, Münih güzel mi Münih rehberi ne zaman yazacaksın vs vs aha hepsi sitede artık sormayın :p. Velhasıl sonuçta Avrupa’ya yerleşme konusunun uzmanı değilim ama kendi tecrübem elverdiğince bu soruları yanıtlamaya çalıştım.

Özetle, keyfim yerinde çok şükür. Tabii ki her şey güllük gülistanlık değil, uğraştığım zorlandığım şeyler de çok ama seçimlerin artıları eksileri diyelim. Yabancıların Türkiye şoook güzel, rakii şişş kebaab demesi gibi burada bana Almanya nasıl diyenlere seehhr schoon, beerrr, October festtt, jaaa diye cevap veriyorum 🙂 Almancayla şimdiye kadar geçtiğim dalgaların ahı çıkıyor sanırsam, öğrenmede istediğim kadar hızlı ilerleyemiyorum falan ama her şey bir yana  Münih gerçekten çok güzel bir şehirmiş. Hem modernliği hem klasikliği hem büyük şehir havası hem taşra yeşilliği falan baya sevdim çok şükür. Haliyle artık burada yaşadığımdan Münih için de İstanbul gibi yeme içme olsun gezme olsun çok detaylı rehberler hazırlayacağım.  Ama gezmesi farklı yaşaması farklıymış hakikatten. Bir de iş için sık sık Amsterdam’a git gel yapıyorum o yüzden Amsterdam için de sadece şehir rehberi değil detaylı mekan ve atraksiyon incelemeleri yapabileceğim 🙂

Her hâlükârda Avrupa’da keşfedecek yer çok ve ben de kendimi tam ortaya konumladım 🙂 Eee burda yeni işimde söylemesi ayıp izin günümde daha fazla, yani gezme imkanım çooook daha çoook.

O zaman söz verip zamanında koyamadığım yazılar için tekrardan özür diler, hadi bakalım birlikte daha nerelere gitcez beraber nerelere diyerekten sevgili okurlarımın gözlerinden öperim!

Ek not: Foto seyahatlerimden biriktirdiğim ıvır zıvırlarla el işi hazırladığım seyahat posterim 🙂

Üyelik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*