Can Oba Restoran Sirkeci’nin Gurme Adresi

Can Oba restoran, ki artık duymayan kalmadı sanıyorum, İstanbul’da gidilecek yerler listenize bir an önce almanız gereken ilginç bir mekan.

Can Oba
Ya hiç gurme lezzet menüsü olan bir yere benziyor mu 🙂

Can Oba restoran ismini şefinden alıyor. Can bey uzun yıllar Alman bir Michelin ustasıyla birlikte çalışmış ve sonra Sirkeci’de kendi yerini açmış. Buranın en büyük özelliği dışarıdan ve içeriden aynı civardaki kebabçılar ve esnaf lokantaları gibi sıradan gözüküp, içinde sizi şaşırtacak portakallı levrek, vişneli ördek, cevizli ve ahtapotlu risotto, greyfurtlu tiramisu gibi gurme lezzetleri bulabilmeniz! İçeri girip civar ve dekor ile tam tezat menüyü görmeden böyle bir yerin varlığına inanmanız mümkün değil! Hatta daha önceden buraya gelen turistlere bilerek mi geldiniz diye sorup, evet derlerse menü gösteriliyormuş 🙂

Ben yemek ve tatlı denedim, fotoda gördüğünüz tatlı domates soslu ıspanak ve peynirli lazanyası. Çorbalarını da çok övüyorlar. Menü de ara ara değişiyor, ama genelde bir hamur işi, bir balık, bir tavuk vs gibi çeşit oluyor. Bu arada burada alkol satışı yok, bu gurme yemeklerine meyve suyu ve kola eşliğinde devam edebilirsiniz (Şarap eşlemesi düşüneyim derdi yok diyebilir Pollyanalar).

Can Oba tatlıMekan oldukça küçük o yüzden özellikle akşamları rezervasyonsuz yer bulamayabilirsiniz.  Buraya gelirken buna göre saatinizi ayarlayın ya da önceden arayın.Tabii fiyatlar civardaki kebabçılara göre pahalı ama normalde bu yemekleri bu ayarda yapan başka yerlerde yemeye kalksanız ödeyeceğinizden daha uygun. Tatava yapma pahalı dediğin kaç lira diyenlere genelde yemekler 55-60 civarı ve tatlılar 20 tl idi diyeyim. Benim yediğim lazanya ise 35 tl idi, tarih 2016 mart.

Can Oba’da yerli ziyaretçilerin yanı sıra bolca burayı duyup gelen turiste de rastlamanız da mümkün. Muhtemelen şefin kendisine de rastlayacaksınız 🙂 Bu arada müşterilerine çıkarken çikolata da ikram ediyorlar 🙂 (İşte bunlar hep bonus :D)

Her ne kadar eskiye göre fiyatları yükselmiş olsa da bence farklı bir deneyim için gidilebilecek bir yer.

Bir de güncelleme haber, Can Oba severleri yakında Kanyon’da tatlı bir sürpriz bekliyor 😉

Telefon:

0212 5221215

ADRES:

Üyelik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*